Monitory

Na naszym rynku dostępna jest cała „masa” sprzętu kilkudziesięciu producentów dostosowanych do różnych potrzeb lub zasobności portfela. Obecnie produkowane są dwa typy monitorów:

CRT (monitor CRT obecnie już nie produkowany) – zbudowany podobnie do klasycznego telewizora. Wyposażony w kineskop z tego powodu zdecydowanie większy i cięższy od panelu LCD. Na razie nie zastąpiony w pracach graficznych z racji pełnej widoczności pod każdym kontem.

LCD (panel LCD)- podstawowymi zaletami jest wyświetlanie obrazu na ekranie ciekłokrystalicznym który zużywa zdecydowanie mniej energii elektrycznej jak również wytwarza mniejsze pole magnetyczne. Z racji braku migotania jest mniej szkodliwy dla ludzkiego oka. Zdecydowanie mniejsze gabaryty i waga w porównaniu z tradycyjnym.

Wydawać by się mogło że ta technologia jest wolna od wad ale tak nie jest. W większości przypadków nie usłyszysz o nich os handlowca. Panel LCD są bardzo delikatne i praktycznie nienaprawialne. Uszkodzić można matrycę nawet podczas nieprawidłowego czyszczenia. Dlatego podczas eksploatacji należy stosować się ściśle do zaleceń producenta.

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *