Obudowa

W większości przypadków nie przywiązuje się uwagi do tego elementu a o wyborze decydują walory wizualne. Nie jest to sprawą priorytetową jednak muszę obiektywnie stwierdzić że ładna obudowa doda „smaku” tzn. „przyciągnie” wzrok […] Obecnie istnieją obudowy typu desktop i tower. Pierwsze z racji małej objętości i zajmowania miejsca na biurku stosowane są w technologii Mikro ATX rzadziej w ATX. Przy wyborze obudowy powinno się zwracać uwagę na trzy rzeczy.

Materiał z jakiego została zbudowana. Polecam obudowy w całości ze stopu z domieszką aluminium. Jako że nie uznaję półśrodków mojego zaufania nie zdobyły obudowy robione tylko częściowo ze stopu które zachowują się porównywalnie do stalowych. Jeśli budżet nie pozwala na zakup droższej obudowy najlepszym wyborem będzie dobrze wykonana obudowa stalowa. Po rozkręceniu obudowy trzeba sprawdzić czy stelaż jest dobrze zanitowany. Obudowa nie spełniająca tych wytycznych podczas pracy zasilacza będzie wprawiana w rezonans co może być uciążliwe przy dłuższym użytkowaniu komputera. Obudowy ze stopu mają jedną podstawową wadę tj. ich cena zdecydowanie wyższa od stalowych.

Obecnie (rok 2016) tanie obudowy są wykonane z tak cienkiej blachy, że gną się pod palcem. Nie skłamię jak powiem, że puszki dobrych konserw bywają twardsze. 😀 😀 😀

Funkcjonalność. Jest sprawą indywidualną jednak złącza USB z przodu obudowy na dzień dzisiejszy są wymagane. Podłączenie aparatu cyfrowego, głośników itp. nie będzie przysparzać problemów.

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *