Podstawy

Rzeczywistość wirtualna, sztuczna inteligencja.
Specjalnie wymieniłem te określenia jednym ciągiem!
Może wydaje Ci się że nie mają one ze sobą nic wspólnego!
A może jednak coś łączy je ze sobą? Zastanów się …

Na dzień dzisiejszy (2007 2016 r.) w pełnym ludzkim rozumieniu tych słów określenia te nie odzwierciedlają stanu faktycznego.

W wielkim uproszczeniu można stwierdzić że komputer nie myśli lecz wykonuje program. Chociaż w szybkości składowania i obliczania danych przewyższa mózg przeciętnego człowieka to jednak pozostawiony sam sobie nie jest w stanie wykonać żadnej instrukcji. Napiszę więcej! Samodzielnie nie jest w stanie wykonać czegokolwiek. Oczywiście w wielu filmach science fiction istnieją myślące maszyny to jednak jak na razie tam pozostaną. No może kiedyś to się zmieni? Jednak myślę że ja tego nie doczekam! Po głębszym zastanowieniu się może Ty również dojdziesz do takiego wniosku. A jeœli nie to też dobrze! Widocznie chcesz z komputerem iść na potańcówkę. ;-p ;-p ;-p

Tak jak myślące maszyny tak i komputerowe światy pozostają w sferze fikcji. Żaden program komputerowy nie jest w stanie sprostać ludzkiemu abstrakcyjnemu myśleniu. Oczywiście można zaprojektować swój wirtualny dom czy ogród lub zwiedzić muzeum a nawet zabytki całego miasta. Jednak działania w wirtualnym świecie ograniczają Cię do ram algorytmu. Jednym słowem możesz wykonać tylko to na co programista zezwolił.

W tym momencie nasuwa mi się namyśl wiele innych tematów. Jednak czy w ogóle interesuje Cię …

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *