Zagrożenia

Obecnie psychologowie dostrzegają wiele zagrożeń spowodowanych nadmiernym niekontrolowanym dostępem do komputera przez dzieci i młodzież.

Nie jestem psychologiem więc nie zamierzam podważać tych opinii. Moim zdaniem na ten temat trzeba spojrzeć indywidualnie ponieważ to co szkodzi jednej osobie niekoniecznie zaszkodzi wszystkim. W sytuacjach ekstremalnych gdy skutek staje się faktem poszukuje się przyczyny zaistniałej sytuacji. A jaka może być przyczyna? Abstrahując mogę stwierdzić że największym zagrożeniem dla człowieka jest postęp technologiczny.

Przyczyna: postęp technologiczny.
Skutki: wypadki drogowe, katastrofy kolejowe, morskie, lotnicze, budowlane, porażenia prądem elektrycznym, wybuchy gazu, benzyny, dziura ozonowa, globalne ocieplenie, itp.
Może nie mam racji? No to w/g Ciebie ile osób rocznie doznało by ciężkich obrażeń zderzając się ze sobą podczas marszu polną drogą? A ilu Eskimosów rocznie zginęło by porażonych prądem elektrycznym w igloo?

;-P ;-P ;-P

Osobiście nie wyobrażam sobie życia w innym świecie. Ty również? Korzystaj rozumnie ze zdobyczy cywilizacji ponieważ to co może się stać niekoniecznie się stać musi! Trzeba mieć świadomość z zagrożeń jakie niesie ze sobą używanie komputera. A jakie to zagrożenia?

Gry. Nie jest tajemnicą że mogą niekorzystnie wpływać na na psychikę młodego człowieka. Przemoc i inne niedozwolone treści, identyfikowanie się z odgrywaną postacią, traktowanie bota jak człowieka to najważniejsze zagrożenia. Trzeba pamiętać że to ma być relaks, zabawa, rywalizacja, zdobywanie punktów, rozwiązywanie zagadek, zdobywanie doświadczenia w komputerowym świecie. Rozgrywki sieciowe powinny nieść chęć rywalizacji z innym człowiekiem. Każdy zdobyty frag w grach FPP lub doświadczenie w grach cRPG należy traktować jako zwykłą punktację i nic po za tym. Inne spojrzenie jest bardzo niebezpieczne i może prowadzić do nie pożądanych skutków. Oryginalne gry oznaczone są w czytelny sposób tak aby można było sprawdzić dla jakiej grupy wiekowej są przeznaczone. Kontroluj w co grają Twoje dzieci! Nie zezwalaj na granie w nielegalne gry …

Internet i komputer w domu staje się standardem w naszym kraju. Ale umożliwiając swojemu dziecku korzystanie z tego medium musisz mieć świadomość z odpowiedzialności. Jak skontrolować jakie informacje pobiera Twoja pociecha?

CDN …

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *